Pořadatel akce
Pořadatel akce
Agentura LEV
Za podpory
Záštitu převzali
Partneři akce

ams banner

logo TS24

 

ČESKÁ TŘEBOVÁ 13. – 17. ČERVNA 2022

 

Po dvou letech, kdy se díky Covidu nemohla akce konat v plném rozsahu je za dveřmi již 24. ročník naší největší sportovně – zábavné akce v našem městě. Během pěti dnů se vystřídá na sportovištích přes 2000 sportujících ve 41 sportovních disciplínách a 72 soutěžích. Na Starém náměstí, kde se budou vyhlašovat ti nejlepší, mohou diváci shlédnout na padesát třebovských, regionálních a profesionálních hudebních skupin, tanečních vystoupení a ukázek sportů.

V závěrečné fázi jsou přípravy již na dvacátý čtvrtý ročník „Týdne sportu“ u nás v České Třebové. Pokud síly a finanční prostředky stačí, snaží se organizační výbor, v čele s autorem projektu Lubomírem Vašinou, držet tuto akci na co nejvyšší možné úrovni jak po stránce sportovních aktivit, tak po stránce zábavné při večerních programech na Starém náměstí.

 

MOTTO AKCE“

„Sportovat může každý, kdo si vybere z široké nabídky sportů – jako jednotlivec, ve dvojici nebo v kolektivu. Sportoviště jsou připravena i pro rodiče s dětmi a rodinné týmy. Po dnu plném sportu je připraven zábavný program. Každý večer se v centru města na Starém náměstí uskuteční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců a sportovních kolektivů, společně s koncerty hudebních skupin. K dobré náladě přispějí i konferenciéři a občerstvení se specialitami všeho druhu.“

 

Programově je každý den rozdělen do tří bloků a to na dva sportovní a jeden zábavný.

Do sportovních soutěží, které se pořádají v dopoledních hodinách, se opět po domluvě s řediteli škol zapojí všechny MŠ, ZŠ a PŠ ve městě. Ty budou soutěžit ve více jak dvaceti sportovních disciplínách od pondělního běhu do vrchu, přes vybíjenou, plavání, florbal, hokejbal, shyby na hrazdě, přetahovaní lanem, tenis, badminton, ring, atletický víceboj, orientační běh, běh Javorkou a dalšími disciplínami, až po páteční fotbal. Program má již tradičně připravený i RC ROSA pro zájemce z řad veřejnosti a DDM pro mateřské školky ve Třebové a okolí.

V odpoledních hodinách je pak připravena rozšířená nabídka sportů (nohejbal, volejbal, orientační běh, stolní tenis, pétanque, streetball, hokejbal, lezení na horolezecké stěně, zumba Lenky Slavíkové a další sporty) a sportovišť pro dospělé, rodiče s dětmi a pro různá seskupení a kolektivy. Na samotném náměstí budou rozehrány partie v bleskovém šachu a vrcholem odpoledních sportování bude dozajista adrenalinový závod o „Železného kohouta“.

Po dni plném sportu se při večerních zábavných programech budou vyhlašovat nejlepší sportovci a kolektivy, kteří se v daný den probojovali na stupně vítězů, a sportovní či jiná osobnost veřejného života bude předávat věcné ceny od naších podporovatelů, diplomy a medaile v podobě znaku našeho města. Dobrou náladu budou zajišťovat naši konferenciéři Jan Čenský, Mirek Konvalina a Petr Jančařík, kteří budou na podiu uvádět různá hudební a taneční vystoupení. Na podiu se při výměnách hudebních skupin budou střídat vybrané taneční a zájmové skupiny (od těch nejmenších až po dospělé). Každý den uvidíme 3 – 5 hudebních skupin, jak zájmových, tak profesionálních z České Třebové, okolí a známé hudební interprety z ČR.

Diváci budou opět moci ochutnat nespočet nejenom třebovských specialit v občerstvovacích stáncích a těšit se na tradiční páteční ohňostroj, který uzavře celý letošní, již dvacátý první, ročník „Týdne sportu“.

Je fajn, že je již všechno programově víceméně připraveno. Finanční rozvaha akce vyšla letos na 890 000,- Kč. V téhle oblasti máme ještě na celkové pokrytí hodně práce, ale musíme věřit, že ke stávajícím podporovatelům spíše ještě někdo přibude (prozatím je to bohužel naopak).

Nicméně velké díky patří spolupracovníkům, podporujícím firmám a městu samotnému, které svojí finanční podporou 590.000,- je zásadním článkem k pořádání této akce. Firmě Ekobi, která se již od prvopočátku podílí na úklidu a pomáhá s technickou podporou. Naší Městské policii a hasičům, bez jejich nezištné pomoci bychom měli určitě nervy o bezpečnost nejenom diváků a sportovců.

Zodpovědnost za školní mládež a sportovní soutěže nesou naši pedagogové, kteří dodávají na sportovištích tu správnou atmosféru. Kulturní centrum pomůže při instalaci nového podia, které má určitě lepší parametry především pro učinkující. Na závěr bych chtěl požádat lidi bydlící na náměstí a v okolí o shovívavost k průběhu akce „Týden sportu 2022“.

PŘEJI VŠEM POHODOVĚ STRÁVENÝCH PĚT DNÍ PLNÝCH PĚKNÝCH ZÁŽITKŮ A KAMARÁDSKÝCH SETKÁNÍ.

Za organizační štáb autor projektu Lubomír Vašina